יפוי כוח מתמשך

//יפוי כוח מתמשך
יפוי כוח מתמשך2018-10-23T12:51:33+03:00

יפוי כוח מתמשך

בשנת 2016 הכנסת חוללה מהפכה חברתית של ממש, שעה שקיבלה את תיקון מס’ 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות התשכ”ב – 1962, ולפיו אדם יוכל למנות, בעודו בעל כשירות, מיופה כוח שיהיה מוסמך לקבל החלטות בקשר אליו ולבצע פעולות בשמו. בכך, הכירה הכנסת בזכותו של אדם להחליט מבעוד מועד, מי יטפל בענייניו, וכיצד, באותם מצבים בהם הוא לא יוכל לבצע החלטות אלה בעצמו.

אם לא קיים יפוי כוח מתמשך, הרי שברירת המחדל היא מינוי אפוטרופוס ע”י ביהמ”ש, וזאת רק לאחר שנקבע כי האדם אינו כשיר לקבל החלטות בעצמו – סיטואציה אשר יכולה להציף בעיות רבות, מטבע הדברים.

על מנת לאפשר את קיום רצונו של הממנה, מומלץ ונכון לבצע תכנון עתידי ולערוך יפוי כוח מתמשך, שיישקף את רצונו המלא של הממנה. ניתן למנות את אותו מיופה הכוח לכל העניינים הרצויים, או לחילופין מספר מיופי כוח.

ניתן אף למנות מיופה כוח חליפי למקרה שמיופה הכוח הראשון לא ירצה או לא יוכל לפעול. במקרה כזה, ניתן וכדאי לקבוע אם מיופי הכוח יפעלו במשותף או בנפרד, מהו היקף הסמכויות והאחריות של כל אחד מהם וכן מי יכריע במקרה של מחלוקת ביניהם.

מעטים הם עורכי הדין בארץ אשר הוסמכו על ידי משרד המשפטים והאפוטרופוס הכללי לערוך ולהחתים יפוי כוח מתמשך. משרדנו, הוא בין המשרדים הבודדים אשר מתמחה בעריכת יפוי כוח מתמשך ובטיפול הכולל הנדרש לשם כך.

לוגו נילי זיו עורכת דין צבאית

לשיחת ייעוץ פנו אלינו עוד היום

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף וייעוץ משפטי. ניתן לפנות אלינו בטלפון או דרך טופס צור קשר באתר שלנו, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

 
צרו עמנו קשר
צור קשר